artbanka_odlesk_140px_short

Artbanka CZ 01

25. 4. 2011

Artbanka CZ 01 je multimediální průvodce výstavou Artbanka Kick Off, pořádané ve dnech 30. 3. až 22. 4. 2011 v galerii Dvorak Sec Contemporary v Praze. V rámci aplikace Artbanka CZ 01 naleznete kompletní virtuální prohlídku galerie (průchozí 360° panoramata) včetně podrobností o všech vystavených obrazech a objektech přímo z rámci virtuální prohlídky, dále podrobnosti o projektu Artbanka, seznam děl a další zajímavě informace pro milovníky umění. Prostřednictvím vašeho iPadu snadno můžete navštívit výstavu kdykoliv – 24 hodin denně – a nejste omezeni trváním výstavy v galerii Dvorak Sec Contemporary.

Zahajovací průřezová výstava Artbanka Kick Off nabídla výběr z děl umělců zastoupených v Artbance, mezi vystavujícími jsou například Katarína Janečková, Dragana Živanovič, Andrej Dúbravský, Petr Dub či Alžběta Říhová.

Připrava aplikace zahrnovala take vytvoření kompletní virtuální prohlídky galerií, tedy nafocení více než deseti 360° panoramat, včetně vzájemného provázání mezi jednotlivými lokacemi a možností zobrazení informací o jednotlivých obrazech. Díky dotykovému iPadu získala 15 let stará technologie VR nový náboj, neboť pro pohyb v prostoru se snadné a intuitivní ovládání prsty hodí přímo ideálně.

Aplikace byla vytvořena jak v české, tak anglické verzi a je k dispozici zdarma na App Store.

Aplikace Artbanka již bohužel není k dispozici.