prazskejaro_odlesk_91px_short

Digitální katalog Pražské jaro 2014

12. 5. 2014

Představovat mezinárodní hudební festival Pražské jaro je snad zbytečné. Letos se odehrává již 69. ročník této unikátní mezinárodní hudební přehlídky. Poprvé se konala v roce 1946, rok po konci 2. světové války a rovněž při příležitosti 50. výročí založení České filharmonie.

photo 1-7

V letošním roce se organizátoři rozhodli nabídnout milovníkům hudby nejen papírovou, ale také tabletovou podobu katalogu. V OPTIO CZ jsme ho připravili rovnou ve dvou verzích – pro iPady a tablety s Androidem. V obou případech se jednalo o tzv. single issue aplikace, pro iPad verzi jsme použili možnosti Adobe DPS, Android verze vznikla pomocí publikačního řešení Twixl.

photo 4-6

Tabletová verze katalogu byla proti papírové verzi samozřejmě výrazně rozšířena. K uživatelům se tak kromě kompletního programu a bohaté textové části, věnované například i Rafaelovi Kubelíkovi či rezidenční umělkyni Julii Fischer, dostala řada videí od osobností festivalu, široký doprovodný obrazový obsah a přímo z katalogu bylo možné přejít na nákup lístků na jednotlivá představení. Katalog je zdarma k dispozici na App Store a Google Play pro iPady a tablety s Androidem.

photo 3-7

„69. ročník festivalu je v mnoha ohledech mimořádný – ať už se jedná o nebývalé množství zahraničních umělců přijíždějících na Pražské jaro a jejich skvělou úroveň, festivalová dramaturgie přináší také řadu novinek – jako je například Víkend české komorní hudby, fenomén rezidenčního umělce festivalu apod. Na poli technologickém jsme rádi, že poprvé zájemcům o festival předkládáme náš katalog také v digitální verzi určené pro tablety. Speciálně pro tyto účely jsme pořídili bohatý audio-vizuální materiál, který se jistě stane vítaným doplněním uměleckých zážitků. Děkuji firmě OPTIO CZ za skvělou spolupráci.“ – Pavel Trojan Jr., Pražské jaro.

Digitální katalog Pražské jaro 2014 je zdarma dostupný pro iPad v rámci App Store a pro tablety s Androidem na Google Play.

Get it on Google Play