headliner_odlesk_91px_short

Nový digitální hudební časopis Headliner úspěšně vstoupil na trh

18. 3. 2014

Vydavatelství OPTIO CZ ve čtvrtek 6. března uvedlo na český a slovenský trh první vydání nového, zdarma dostupného digitálního hudebního měsíčníků Headliner pro tablety a chytré telefony. K uživatelům mobilních zařízení se dostává první opravdu hudební časopis, který své čtenáře provádí hudebním světem nejen textem a obrazem, ale také celou řadou hudebních ukázek (první číslo obsahuje půl hodiny muziky) a klipů.

Headliner zaznamenal za prvních sedm dnů na trhu více než 3000 stažení publikace, což vydavatel v kontextu českého trhu považuje za úspěšný start projektu. „Výsledky jsme příjemně překvapeni a děkujeme všem čtenářům, muzikantům i kapelám za slova podpory a chvály. Těchto výsledků jsme dosáhli jen díky působení na sociálních sítích. Reklamní kampaň na internetu, v outdooru a na Radiu Expres jsme nastartovali až týden po vydání,“ uvedl vydavatel Dany Stejskal ze společnosti OPTIO CZ.

01_titulka

Že si nový časopis našel své čtenáře rychle nejen mezi posluchači hudby, ale také mezi tvůrci, svědčí například i slova zpěváka Michala Hrůzy. „Je skvělé, že je tu nový měsíčník Headliner. Je skvělé, že se tu sešli nejlepší čeští hudební publicisté, kteří touto novou, zajímavou a doufám velmi úspěšnou formou budou informovat o dění nejen na domácí hudební scéně,“ uvedl Hrůza na křtu časopisu, který se odehrál ve čtvrtek 6. března v pražském klubu La Loca. Pro představení nového baskytaristy Aleše Zenkla si večírek vybrala kapela Vypsaná Fixa, která zde odehrála divoký koncert. O den později kapela vydala novou desku a odjela k němu na turné.

rozhovor

Co najdete v Headlineru?

První vydání je skvělou ukázkou toho, na jak pestrý a do hloubky zpracovaný obsah se mohou čtenáři každý měsíc těšit. Hlavní jména vydání jsou dvě – Depeche Mode a Ben Cristovao, v jehož případě Headliner ukazuje možnosti digitálního publikování se speciální druhou video-obálkou. Zatímco u Bena redakce nabízí pohled na mladého umělce, který dokázal vystoupit ze stínu SuperStar, u klasiků DM se při přiležitosti pražského koncertu ve speciálních multimediálních článcích založených na archivech fanoušků ohlíží do historie. Bratři Orffové v Headlineru poprvé oznámili, že se po vítězství v cenách Apollo chystají uzavřít kariéru. Redakce zjistila, jak to hraje naživo pohrobkům Charlie Straight, kteří si říkají Lake Malawi i slovenské hiphopové špičce Kontrafakt. Rockové fanoušky potěší hudební vkus zpěvačky Lenny, která by zavedla povinný poslech AC/DC na základních školách, Headliner nabízí i ukázky z komiksu Zámek nového projektu Kafka Band.

15_songstory_v

Důležitou součástí časopisu je krom recenzí i kulturní přehled, který se aktualizuje každý čtvrtek. Dva týdny po vydání aktualizaci doplňují nové recenze a živáky z klubů. Headliner vychází zdarma každý první čtvrtek v měsdíci. Aplikace je dostupná pro iPhone a iPad, chytré telefony a tablety s operačním systémem
Android a pro tablety a počítače s Windows 8.1.

13_protestsongy_v_2

Kdo za Headlinerem stojí?

Nový hudební časopis vydává jako svou první vlastní publikaci společnost OPTIO CZ, která již řadu let působí jako grafické studio specializující se na digitální publikování především firemních časopisů. Šéfredaktorem Headlineru je Jarda Konáš, dalšími členy redakce jsou Veronika Kratochvílová, Kateřina Nováková, Pavel Kučera, Tomáš Tenkrát, Václav Trávníček, Jaroslav Špulák a Honza Vedral z MF DNES. Redakce spolupracuje s celou řadou přispěvatelů, jakou jsou například Luciáš F. Svoboda, Antonín Kocábek či Ondřej Horák. Jejím cílem je nabídnout kvalitní texty o hudbě všech žánrů.

Hudební magazín Headliner je zdarma dostupný pro iPad a iPhone v rámci App Store a pro tablety s Androidem na Google Play.

Get it on Google Play