srdcari_odlesk_91px_short

Srdcaři – světem na hlavě, po hlavě, bezhlavě… ale vždycky srdcem

20. 4. 2012

Motto cestovatelské partičky Srdcaři je platné i v případě prvního vydání tohoto časopisu. Když mi před pár měsíci zazvonil v autě telefon a na druhém konci se ozvalo „chceme zkusit vydávat časopis o našem cestování a máme spoustu exkluzivního obsahu“ nenapadlo mě co všechno nás v následujích měsících čeká.

Přístup nadšenců, kteří se vlastně z ničeho rozhodnou vydolovat časopis světového formátu, je totiž zásadně odlišný od korporátních magazínů nebo časopisů velkých vydavatelství. Když do toho jdete z vlastní kapsy jde to všechno trochu jinak. I proto jsme se rozhodli tento projekt podpořit a dát do toho i vlastní srdce a samozřejmě nějakou tu práci navíc.

Tak dlouho se hledal grafik až se našel. Vlastně grafička. Naše Hanička. Kombinace skvělého obsahu s jedinečným designem ke každé reportáži z cest nás asi okouzlila všechny – lidi ze studia i klienta. Proces tvorby magazínu byl sice nekolikanásobně delší než u běžných magazínů, ale myslím že výsledek vážně stojí za to.

V šedesátistránkovém prvním čísle vás čekají reportáže z cest do Albánie, Afriky, Itálie, na Havaj i na Severní pól. Také rozhovory se spisovatelskou legendou Miloslavem Stinglem a s dokumentaristou Stevem Lichtagem se kterým právě teď jsou někteří ze Srdcařů v Indickém oceánu na atolu Aldabra. S Motonomády se projedete Trabantem napříč Afrikou a vezmeme vas na výlet do Etnokuchyně.

Co bude dál? Plány jsou veliké a obsahu je spousta. Magazín Srdcaři by měl vycházet čtvrtletně, brzy už i celosvětově v anglické verzi a my doufáme že stále „…na hlavě, po hlavě, bezhlavě… ale vždycky srdcem“

Magazín Srdcaři je stále dostupný na AppStore, a vyrábí ho společnost Triobo.