srdcari_newsstand_odlesk_91px_short

Třetí vydání Srdcařů je venku, nyní jako součást Kiosku v iPadu

4. 10. 2012

Se začátkem podzimu tu máme také třetí vydání cestovatelského magazínu Srdcaři. Kromě celé řady nových článků je největší novinkou změna formátu vydávání – ze samostatných aplikací s obsahem se nyní stává aplikace pro Kiosek (Newsstand) v rámci iPadu, do které se následně stahují jednotlivá vydání. Jelikož nová aplikace nahrazuje první Srdcaře (a druhé dnešním dnem stahujeme z App Store), tak si čtenář samozřejmě může stáhnout nejen nejnovější třetí vydání, ale také obě předchozí. Všechna vydání jsou samozřejmě zdarma.

Pro uživatele iPadu s Retina displayem je třetí číslo připraveno také v HD rozlišení, lze si vybrat, zda si nainstalovat Srdcaře ve standardním rozlišeni, nebo ve vysokém rozlišení, ovšem datově náročném provedení. Standardní verze má 343 MB, HD verze 1,1 GB.

A co všechno pro vás Srdcaři do třetího čísla přichystali? Lucie Výborná absolvovala se svým manželem mistrovství světa v běhu s manželkou, Srdaři připravují dokument o Radkovi Jarošovi a jeho velmi náročném výstupu na třináctou osmitisícovku, Annapurnu, s příznačným názvem „Třináctá“, Mirek Náplava představuje knihu Cuba Libre o zažitcích z Kuby, kam se s kolegou vrátili celkem pětkrát. O tom, že nefotí polofotografie, ale stereografie (a točí stereovidea) vás přesvědčí Marek Audy, a také vás zavede do nitra země, do jeskyní Muchimuk ve Venezuele. Dále vám Srdcaři představí nekorunovaného krále českých mořeplavců, Richarda Konkolského, a jeho žena vám nabídne pohled z druhé strany, jak zvládá „srdcařinu“ svého manžela. Petra Svobodu můžete sledovat při jeho výzvě, přípravě na zdolání maratonu za 3:15.

Dostanete se také do Mongolska, do pouště Gobi, spolu s koni Převalského, které zástupci pražské zoo vypouštěli zpět do divoké přírody. V portétu Dana Janála se můžete nejen začíst, ale hlavně zaposlouchat do historické hudby natáčené v prostředí zámku Lednice. Eva Palátová vás pozve na Galapágy za sloními želvami a Mirek Náplava se vrátí na Kubu do městečka Remedios, kde se na štědrý den odehrává bujarý karnevalový rej.

Aplikace Srdcaři 2 byla stažena z App Store, druhé číslo Srdcařů si můžete nahrát zdarma v rámci této aplikace.

Magazín Srdcaři je stále dostupný na AppStore, a vyrábí ho společnost Triobo.