headliner_odlesk_91px_short

Bzučící Midi Lidi, hláškující Ozzy a 6,66 desek Black Sabbath plus festivalový speciál.

2. 6. 2016

Červnový Headliner je venku. Na video titulní straně nám tentokrát bzučí Midi Lidi. „Hrozně mě baví pracovat s tím, že posluchač neví, jestli je autor idiot nebo to byl záměr,“ říká jejich frontman Petr Marek Tondovi Kocábkovi v rozhovoru, v němž došlo i na objasnění romantického setkání s Markem Vašutem, který je hvězdou klipu Lux. Z desky Give Masterpiece A Chance navíc přinášíme exkluzivně ukázy.

IPAD_midilidi_web

Na druhé obálce se zubí ikony Black Sabbath. Před pražskou zastávkou jejich posledního turné Jarda Konáš připomíná úplné začátky kapely. Vybral 6,66 zásadních desek Black Sabbath a Iva Boková k tomu přidala 48 nejlepších hlášek Ozzyho Osbourna. Aneb: „Ze všech věcí, o které jsem přišel, mi nejvíc chybí rozum.“

IPAD_sabath_web

Červnový Headliner je ale hlavně plný rozhovorů. Mluvili jsme se Shirley Manson z Garbage, Suzanne Vega, Saulem Williamsem, Protomartyr, Kodaline, Walk of the Earth, Charlotte ze Subways nám prozradila, jaký je soundtrack jejího života.

IMG_0343

Ke slovu se dostaly i české kapely- s Kovadlinou probral Karel Buriánek nejen punk, rozpad Hanby a debutovou desku. A Václav Trávníček se pro změnu zapletl se členy současné formace legendárního Oceánu.

IMG_0344

Ti, kdo se zajímají o hudební novinařinu, by neměli vynechat zajímavý rozhovor šéfredaktora Honzy Vedral s Vojtěchem Lindaurem v rubrice Insider.

IMG_0345

Pak tu máme samozřejmě i spoustu blbostí, jako kytky a zvířata pojmenované po hudebnících (s fotkami) nebo muzikanty, kteří začínali jako křoví. A take velký festivalový průvodce, podle kterého si snadno vyberete, kam vyrazit.

IMG_0346