headliner_odlesk_91px_short

Červencový Headliner s exkluzivním rozhovorem s Red Hot Chili Peppers z Paříže

30. 6. 2016

První letní Headliner letošního roku vychází s týdenním předstihem, abyste se v něm stihli dozvědět vše potřebné o letošní festivalové sezóně. Zcela výjimečně jsme tentokrát vsadili na jedinou titulku, na níž na funky fotce plné barev řádí Red Hot Chili Peppers. Šéfredaktor Honza Vedral vyjel za legednární kapelou do Paříže, aby v exkluzivním rozhovoru vyzpovídal jejich kytaristu Joshe Klinghoffera. Nakonec se ale potkal s celou kapelou a dozvěděl se nejen to, proč se na desce The Gateway rozhodla změnit všechny své zavedené postupy.

IP4

Co se rozhovorů týče, ani tentokrát jsme s nimi nešetřili. Vojta Tkáč pro vás vyzpovídal fenomenální Biffy Clyro či nadějného Jacka Garratta. Karel Buriánek před blížícím se vystoupení na Rock for People mluvil s úchyláky z Ho99o9 a Veronika Ondečková zase s Heymoonshaker či The Vaccines. Tonda Kocábek zase připravil blanční rozhovor k padsátinám Moniky Načevy.

1

Letní vzduch nás jako každý rok vyhnal do ulic. Lucie Drugdová dostala poněkud bizarní úkol. Coby jedinou těhotnou členku redakce (o které to víme), jsme ji vyslali s jednou z nejrozjetějších hiphopových kapel, kterými jsou Prago Union.

2

A po cestě do Brna i ve tři ráno u fotbálku v rozhovru s Katem zjišťovala vše podstatné i nepodstatné o desce Smrt žije, která se podle všeho stane událostí nadcházejících týdnů. Své lidi jsme měli i za hranicemi – přínáším reportáž z barcelonské Primavery Sweden Rock festivalu.

3

Headliner zdobí i přehled deseti nejbizarnějších skandálů hudebního světa, rozhovor s grafickým designérem Vojtěchem Woodym Trojákem a druhá část interview o historii české hudební publicistiky s jejím veteránem Vojtěchem Lindaurem. Ten také přispěl historicky prvním článkem pro Headliner, v němž popisuje své setkání s Ivanem Kralem i novou sestavou Hudby Praha.

4