nebel_odlesk_91px_short

Creative Future News: nové číslo o Aloisovi Nebelovi

26. 10. 2011

Druhé standardní vydání Creative Future News vyšlo 26. října 2011 a je silně tematické – černobílé. Na česká (a i světová) stříbrná plátna dorazil Alois Nebel, nádražák z Bílého Potoka. Z původně statické komixové podoby se v průběhu několika let usilovné práce celé řady lidí stal celovečerní film, vytvořený pomocí unikátní animační metody – rotoskopie.

Materiály natočené s živými herci byly převedeny do animované podoby pomocí Adobe Illustrator a především Adobe After Effects, a za každým políčkem filmu se skrývají hodiny usilovné práce. Jak film Alois Nebel, který byl přihlášen jako česká nominace na cenu Oscar, dopadl, se lze přesvědčit na vlastní oči v kinech.

O tom, jak se film vytvářel a kolik úsilí bylo do jeho přípravy vloženo svědčí nové číslo Creative Future News. Najdete zde podrobné informace o natáčení a způsobu přípravy, galerie, rozhovory s tvůrci, řadu ukázek od původních záběrů až po finální kompozici – prostě Alois Nebel, železničář ze staré školy, se umí důkladně představit i na zázraku 21. století, tedy na tabletu.