cfn_odlesk_140px_short

Creative Future News nyní i pro iPhone a na webu!

24. 5. 2012

Magazín Creative Future News si nově můžete číst nejen na iPadu, ale také na svém iPhonu 4/4S a rovněž na webu. Tyto dvě nové funkce patří mezi nejvýraznější novinky v rámci Digital Publishing Suite a obě máte možnost si vyzkoušet s ochutnávkou příštího čísla Creative Future News.

iPhone verze byla uvedena při příležitosti konání konference o digitálním publikování DigiPub 2012, kterou 18. května 2012 pořádala naše společnost OPTIO CZ. Od tohoto dne je v App Store k dispozici aplikace podporující jak iPad, tak nyní i iPhone. Obsah je samozřejmě pro každé zařízení jiný, aby respektoval fyzické rozměry displeje. A tak můžete snadno porovnat jak ty samé články vypadají ve verzi pro rozměrný displej iPadu a kapesního iPhonu 4/4S. Mimochodem, podporujeme i nativní rozlišení nového iPadu s Retina displejem, takže články na něm budou vypadat prostě skvělě.

Možnost prohlížení nového čísla na webu je další novinkou, kterou jsme poprvé představili na konferenci DigiPub 2012. Tato funkce v rámci DPS slouží k propagaci publikací pro iPad – odkazy na jednotlivé články lze sdílet například na Facebooku či Twitteru nebo je zaslat mailem. Uživatelé díky tomu mají možnost se podívat na článek bez nutnosti vlastnit iPad. U časopisů s placeným obsahem lze nastavit které články se budou do této webové podoby exportovat a rovněž lze omezit počet takto čtených článku tzv. paywallem. Po dosažení nastaveného limitu se již další články nezobrazí a čtenář je odkázán na web dané publikace pro více informací jak si ji zakoupit.

Třetí novinou byla samotná „ochutnávka“ z chystaného červnového čísla Creative Future News. V květnu 2012 byly na trh uvedeny nové verze všech důležitých aplikací v rámci balíků Adobe Creative Suite 6 a rovněž byla uvedena předplacená služba Adobe Creative Cloud, která zpřístupňuje všechny aplikace Adobe v rámci předplacené služby – již tedy není nutné software kupovat, lze si ho zaplatit klidně i na jeden měsíc. Ochutnávkové číslo Creative Future News nabízí představení jedné z novinek v rámci Adobe Photoshop CS6, kdy lze nyní tento program použít i pro střih videa. A další článek přináší ohlédnutí za prezetanční akcí Adobe s názvem Creative Future, která se konala jen tři dny před vydáním „ochutnávkového“ čísla.