headliner_odlesk_91px_short

Kontroluj Headliner s Prago Union a The Weeknd, ať ti to nepřeroste přes hlavu

6. 1. 2017

Do roku 2017 vstupujeme v plné síle. Lednový Headliner přináší exkluzivní nový track, který pro nás napsal a narapoval Kato z Prago Union. V reportáži Honzy Vedrala se dozvíte celý příběh jeho desky Smrt žije, která rozhodně patří mezi nejlepší tuzemská alba uplynulých dvanácti měsíců.
ipad-0-00-00-00_4

V redakci jsme se rozhodli, že tentokrát kašleme na sestavování žebříčků a vyhlašování vítězů, místo toho přinášíme rozsáhlé „best of“ od všech, kdo do Headlineru píší. Krom rekapitulace toho, co bylo, přinášíme i přehled očekávaných událostí a desek roku 2017. Schválně, vyjdou už konečně noví Gorillaz? Z druhé titulky démonicky shlíží The Weeknd.
48_the-weeknd_1

Karel Buriánek přehledně zrekapituloval starboyovu cestu na vrchol současné popové produkce pod jasným heslem: Parohy vepředu, chobotnice vzadu! Ondřej Horák připomíná rok od úmrtí Davida Bowieho nečekaným pohledem do jeho sbírky umění. A v klipech si připomínáme nejlepší klipy zesnulého George Michaela. Ani tentokrát jsme se neflákali, co se rozhovorů týče. Zpěvák Suggs z ikonických britských Madness čtenáře zve na procházku Camden Town a Londýnem začátku osmdesátých let. Sixx A.M. zase Ivě Bokové ukázali, jak asi vypadá hudební ráj pro ty, kterým bije srdce rockově. Žánrový rozptyl Headlineru zůstává i v novém roce široký. A tak v časopise vedle sebe najdete rozhovory s Wanastovými Vjecmi, Jablkoňem i The Drain, kteří nás hodně mile překvapili novou deskou. Pokračujeme v unikátním seriálu Kladiva a pružiny o historii českého industrialu.
22_bowie-sberatel

A také přinášíme recenze na nové desky Rytmuse, DJ Wiche, Rolling Stones, Peta Dohertyho a řady dalších. Headliner už tradičně doplňuje samostatná příloha Tři veteráni legend české hudební publicistiky. Titulní pásmo o výjimečné tvorbě Oldřicha Janoty připravil Saša Neuman.
01_veterani_titulka-nahled

Josef Vlček, Vojtěch Lindaur a Ondřej Konrád podrobně rozebrali nové The Rolling Stones a odhalují všechny bluesové vlivy, které na sebe legendární kapela nechala působit. Aktuálním tématem Tří veteránů se stal folk. Josef Vlček čtenáře přenese do dob, než se králem žánru stal Bob Dylan. V rozhovoru s Honzou Dobiášem také odhaluje kořeny českého trampingu. Nechybí samozřejmě ani pravidelné sloupky Viděno Sudem, Běžný metr či Omyly v modrém pokoji, otázka pro Jiřího Černého, nejostřejší komentáře písní v českých rádiích v rubrice Všichni se ptají, komu to hrají a také retrospektivní seriál Slavíci, který tentokrát přibližuje pop music v roce 1965, kdy začala naplno zpívat Helena Vondráčková.
11_1_tajemstvi_blues_1