headliner_odlesk_91px_short

Kulatý říjen s Tata Bojs

1. 10. 2015

Nedá se to říct jinak. Dvacáté číslo číslo Headlineru je opravdu pěkně kulaté. Na unikátní video obálce o své nové desce zpívají Tata Bojs a s nimi celá Ostrava. V časopise krom důkladného interview přinášíme i nečekaný rozhovor s jejich prvním kytaristou a průřez tvorbou kapely, která se stala nejlepším reprezentantem inteligentního popu u nás.

ipad_tatabojs

Na zahraniční titulce je stylově doplňují Theo s Adamem z britské formace Hurts. V exkluzivním rozhovoru s nimi Šárka Hellerová mluvila o nové desce, chystaném koncertu v Praze i osobních věcech. S rozhovory jsme tentokrát vůbec nešetřili. Jen namátkou. Editors Honzovi Vedralovi vysvětlili, proč se odříznuli od světa ve skotské pustině. Joe Satriani vyprávěl Ivě Bokové, že si zakazuje hrát zuby na kytaru. A Michal Ambrož Ondřeji Bezrovi poprvé obšírně objasnil okolnosti podivného konce Hudby Praha.

obrázek 1

O chystaném debutu i spolupráci s Janem P. Muchowem jsme mluvili s Bárou Polákovou, ze které bude podle všeho víc než zpívající herečka. Čas si na nás našel i frontman Jimmy Eat World a s Jaroslavem Uhlířem jsme zavzpomínali nejen na dětský hit Není nutno. V unikátním a obsáhlém publicistickém materiálu s kontroverzním titulkem Mladí a debilní? Jarda Konáš odhaluje jakým způsobem funguje a tvoří současná generace Youtube umělců.

obrázek 2

A proč mají takový úspěch i mimo internet. Jaroslav Špulák naopak vyrazil mezi muzikanty přímo do ulic velkoměst a vrátil se s barvitou reportáží ze světa současných buskerů, kteří si na živobytí vydělávají do klobouku. Za pozornost stojí i reprezentativní fotografický materiál zachycující uplynulou letní sezónu obrazem, žebříček nejlepších písní Jamese Bonda, v jejichž stínu pláče Sam Smith nebo příklady slavných skladeb, které jejich autoři začali na rozdíl od fanoušků nenávidět. A to není vůbec všechno. Jak už bylo řečeno, kulaté číslo Headlineru si vysloužilo opravdu opulentně zakulacený obsah. A jak jste zvyklí, vše v něm hraje a je ke stažení zdarma.