headliner_odlesk_91px_short

Listopadový Headliner přináší zpověď hudební ikony Marty Kubišové

3. 11. 2016

„Zas přijde ráno, slunce bude hřát,” zpívá z oživlé obálky listopadového Headlineru ikona československé hudby Marta Kubišová. Uvnitř najdete otevřený rozhovor šéfredaktora Honzy Vedrala o soulu, jejím dramatickém životním příběhu, politice i rozhodnutí přesně za rok ukončit kariéru.
kubis_ip

Druhou dámou listopadového vydání je Lady Gaga. Extravagantní zpěvačka, která se oblékala nejen do masa na nové desce odložila šminky a kostýmy. Příběh její „obyčejné“ desky dala dohromady Iva Boková. Dočtete se i o dlouho odkládaném albu Metalliky a netrpělivě očekávaném Beckovi a řadě dalších. Protože na české hudební scéně se dlouho neobjevila taková hvězda jako Lenny, rozhodli jsme se zjistit, jak to chodí v zákulisí jejích koncertů a do dodávky jsme k ní na výzvědy nasadili Veroniku Ondečkovou.
31_kaiser_chiefs_ip

Tonda Kocábek zase zjišťoval, kam se na nové desce posunula excentrická brněnská zpěvačka Mucha. Jako vždy pro vás máme zásobu rozhovorů. Vojta Tkáč mluvil s Kaiser Chiefs o jejich taneční proměně. Někdejší hlas Deep Purple a Black Sabbath Glenn Hughes nám vyprávěl o nejtvrdší desce svojí kariéry, Two Door Cinema Club o důvodech, proč se málem rozpadli. A David Boulter z Tindersticks zase o tom, jak vznikala hudba k seriálovému hitu Pustina. „Byl jsem v Take That. A minimálně ve dvou Spice Girls.“ To jsou slova Robbieho Williamse, jehož nová deska je také na spadnutí.
40_hlasky-robbie_williams_ip

A tak jsme dali dohromady 42 jeho památných a hlavně zábavných hlášek. K tomu všemu samozřejmě patří i pravidelná nálož žánrových rubrik a recenzí desek a koncertů. Již potřetí Headliner uvádí speciální přílohu legend české hudební publicistiky Tři veteráni. Tentokrát se Josef Vlček v titulním materiálu vrací k příběhu Petra Hapky, odhaluje málo známé začátky jeho kariéry i jak se stal zásadním autorem tuzemského popu. Tři veteráni dále připravili detailního průvodce tvorbou Luboše Pospíšila, připomínají předrevoluční i porevoluční fenomén kultovního žižkovského klubu Na chmelnici. A do podrobně rozebírají poslední desku Leonarda Cohena.
01_veterani_titulka_ip

Nechybí pokračování unikátního materiálu Saši Neumana o členech rockové síně Václava Havla, otázka pro Jiřího Černého, sloupky Petra Hraboše Hrabalíka, Karla Halouna či Radka Diestlera a seriál Slavíci o historii československého popu a jak se v něm zjevil Karel Gott.
13-1_van_morrison_ip