headliner_odlesk_91px_short

Májové šílenství s Jamesem Colem a Muse

5. 5. 2016

Naše oživlá titulní strana je tentokrát hotovou esencí šílenství. Je na ní rapper James Cole, jenže místo rapování zpívá, ještě k tomu anglicky a hraje přitom na stříbrnou loutnu. Proč se začal věnovat posilovně a o co jde na jeho přelomové desce Orfeus, to se dozvíte z důkladného rozhovoru Václava Trávníčka. “Natočil jsem šílené album,” přiznává rapper v článku, v němž vůbec poprvé hovoří o své osobní proměně.
IP5_cole

Na druhé obálce skáče se svou kytarou do vzduchu Matt Bellamy z kapely Muse. Právě s ním také připravil šéfredaktor Honza Vedral exkluzivní rozhovor, v němž je řeč nejen o albu Drones a technologických aspektech turné, v rámci kterého u nás Muse již brzy zahrají. “Nejdivnější věci jsme viděl v Praze,” rozpovídal se Bellamy o afterparty, kterou s kapelou měl po minulém koncertě.
IP4_muse

Veřejná debata o vztahu hudebníků a politiky, která následovala po prohlášení Lenka Dusilova a David Koller na letošních Andělech inspirovala Ondřeje Horáka k velkému publicistickému materiálu, která tyto události dává do kontextu dění ve světě. Dozvíte se, co všechno je možné na trase Miloš Zeman – Donald Trump, když se do toho vloží muzikanti.
IMG_0415

Headliner tradičně nabízí silnou skladbu rozhovorů. Kromě Muse jsme mluvili s Caro Emerald (Cara emerald), Hooverphonic, Of Monsters and Men, ROYAL REPUBLIC, Slowdive(band), The Neighbourhood (US), Gage (official), Nano, ATMO music nebo Skyline Official a řadou dalších.
IMG_0417

Přinášíme nové informace o comebackové desce skupiny Oceán, postupném rozkladu australského monumentu AC/DC, nové desce Richard Ashcroft, comebacku At The Drive In nebo tragický příběh smrti nejstaršího britského dýdžeje, kterým byl DJ Derek.
IMG_0418

Pobavit vás mohou vybrané klipy nevhodné k práci, příběhy devíti slavných muzikantů, kteří začínali jako bezdomovci nebo 20 songů na zlomené srdce. Nechybí ani recenze nečekaně vydané desky Lemonade od Beyoncé nebo report z největší halové show tuzemského rapu, kterou odehrál Marpo.
IMG_0416