headliner_odlesk_91px_short

Meky září na Abbey Road!

3. 9. 2015

Z obálky zářijového Headlineru v premiéře zpívá Meky Žbirka píseň All My Days, jednu z nejsilnějších věcí, které nahrál na nejslavnější hudební adrese světa, ve studiích Abbey Road. Právě do nich pozval našeho nového šéfredaktora Honzu Vedrala, aby natáčení přihlížel a právě po nich exkluzivně provází i čtenáře Headlineru.

IPAD_zbirka

Druhou titulní kapelou jsou Foals, dozvíte se, čím nám kapela, která klidně může být poslední velkou kytarovkou, uhranula, ale také jaké má klipy a jak dopadla její nová deska. Tím to samozřejmě nekončí. Eagles of Death Metal se během rozhovoru utrhli a protáhli Karla Buriánka zákulisím svého pražského koncertu. Mluvili jsme také s Joe Bonamassou, The War on Drugs, Derrickem Morganem nebo pardály Twisted Sister. V duelu jsme na gril hodili novou desku popového písničkáře Voxela, dočtete se o fenoménu manchesterského klubu Hacienda, ale i o desce, která se točila v domě, kde vraždila Rodina Charlese Mansona.

obrázek 1

Velmi otevřený rozhovor o svém romském původu nám dal slovenský rapper Rytmus, o divných pohybech ve své hlavě hovoří nekompromisní zpěvačka Mucha. Sebrali jsme nejlepší hlášky Keitha Richardse a ohlédli se za kariérou Davida Gilmoura nebo Duran Duran. A příval britských skupin jako Sleaford Mods nebo Slaves inspiroval Ondřeje Horáka k velkému materiálu o éře kapel, kterým ke štěstí a úspěchu stačí jen dva členové.

obrázek 2

V zářijovém Headlineru samozřejmě nechybí ani pravidelné žánrové rubriky, v nichž probíráme všechno od klasické po taneční hudbu, aktuální recenze desek i koncertů. Stačí si ho zdarma stáhnout do tabletu či telefonu a pak už se jen začíst a zaposlouchat. Užijte si to.