headliner_odlesk_91px_short

Říjnový Headliner: Loučení s Priessnitz a revoluce s Green Day

6. 10. 2016

Říjnové vydání Headlineru s Priessnitz a Green Day na titulní straně už je připravené ke stažení do vašich tabletů a chytrých mobilních telefonů. Ještě předtím, než se pustíte do čtení doporučujeme, abyste si aktualizovali aplikaci, kterou jsme od minulého čísla zrychlili a stabilizovali.

tit_ipad

Pro titulní rozhovor jsme se tentokrát vypravili do Jeseníků, kde vznikala poslední deska pro řadu fanoušků kultovní kapely Priessnitz. „Ponedělní kocovina, to je stav, který mám celý život,“ řekl tam Jaromír Švejdík našemu redaktorovi Václavu Trávníčkovi spolu s vysvětlením, proč se Priessnitz rozhodli zamávat na rozloučenou. Green Day vystřelili, pak se přestřelili a taky sestřelili. Jejich story o kocovině z úspěchu i drog, boji s rakovinou a nové desce Revolution Radio poutavě sepsala Iva Boková. A rovnou ji doplnila i o přehled největších hitů i nejlepších hlášek všech členů kapely.

15_on-air_1

Publicistickým tématem aktuálního čísla je politika. Ondřej Horák zkoumal, proč tolika muzikantům bije srdce vlevo, jak se z Rage Against The Machine stali Prophets of Rage. A jak to mají s politikou české kapely. „A teď chci začít produkovat,“ svěřila se šéfredaktorovi Honzovi Vedralovi zpěvačka Jana Kirschner, která na turné nenápadně oslaví dvacet let na scéně. V rozhovorech jsme tentokrát dali hodně prostoru českým umělcům. Vyzpovídali jsme Xindla X, Thoma Artwaye, Light & Love, Jeleny, ale také Hanu Zagorovou, které novou desku napsali členové Vypsané fixy nebo Radůza. A také dýdžeje Michaela Buriana, který osvětlil, jak to bylo s jeho hojně diskutovaným dýdžejským setem na Mácháči.

65_michael-burian_1

Za pozornost stojí i reportáž o velkém čínském dobrodružství liberecké kapely Skywalker. Z jejich asijského turné, které málem končilo na letišti, přinášíme storky, fotky i video. Dočtete se také o velkém triumfu, který prožívá Marpo či velmi kontroverzním pozadí aktuálního comebacku divoženek z Gaia Mesiah.

20_zaostreno_lady-gaga

K Headlineru od minulého čísla patří také speciální příloha Tři veteráni, kterou připravují legendy české hudební publicistiky jako Vojtěch Lindaur, Josef Vlček či Jiří Černý. Pro velký ohlas jsme se rozhodli, že od října si budete moc Tři veterány stáhnout jako samostatný titul. Na titulní straně „prezidentského vydání“ najdete Václava Havla společně s Rolling Stones.

01_veterani_titulka-nahled