headliner_odlesk_91px_short

Srpnový Headliner se Skrillexem a objevem české hudební scény Davidem Stypkou je venku

4. 8. 2016

Všechny pokusy udělat srpnové vydání Headlineru stručné selhaly. Nové číslo je opět nabušené aktuálními rozhovory, reportážemi, recenzemi i zasvěcenými články s přesahem. Na obálce jsme tentokrát vsadili na neokoukanou tvář se skvělým hlasem a skladbami. Kariéru Davida Stypky sledujeme už velmi dlouhou dobu a jeho nejnovější EP je podle nás událostí na české popové i písničkářské scéně. Proč, to se dozvíte v rozhovoru, který připravil Václav Trávníček.

750_stypka

Z druhé obálky na čtenáře mrká Skrillex. Absolutní producentská hvězda a věčný pankáč přijede na svůj první pražský koncert do industriální haly Pragovka. A my jsme se proto ohlédli za jeho netradiční story i největšími hity. Ohlížení do minulosti se týká i velkého rozhovoru s Moimirem Papalescu, který připravil Karel Buriánek. Mluvil s ním o historii EBM, kapele Vanessa i o možném comebacku kultovních The Nihilists, ke kterému by mohlo dojít dřív, než si všichni myslíme.

750_punk

Mezi autory Headlineru jsme v tomto čísle s radostí uvítali také dlouholetého hudebního publicistu Vojtěcha Lindaura, který připravil poutavý vzpomínkový materiál o „slovenském Woodstocku“, jak se přezdívalo festivalu v Pezinku. Za pozornost stojí také další historický článek Ondřeje Horáka, který se zabývá výročím vzniku britského hnutí Rock proti rasismu, ve kterém se kapely jako The Clash pomyslně postavily nejen projevům nenávisti, ale i chování Erica Claptona či Davida Bowieho. Srpnový Headliner dále nabízí velký speciál o festivalech plný rozhovorů i reportáží.

750_festivaly

Povedlo se nám připravit rozhovory s Foals, Jakem Buggem , Turbowolf, Suuns či Fat White Family. Přinášíme také story Stevena Tylera, který se na stará kolena rozhodl věnovat sólové kariéře, i jeho nejlepší hlášky.

750_tyler

A podívali jsme se také na novou desku Blink-182, kterou kapela natočila s novým zpěvákem a nezměněnou energií. A aby toho nebylo málo, v srpnovém Headlineru krom další spousty čtení najdete také detailní recenzi alba Smrt žije od Prago Union, které v současnosti boří žebříčky prodejnosti. A za které si Kato v našem bodování vysloužil… ale to už se podívejte sami.

750_tarja