headliner_odlesk_91px_short

V prosincovém Headlineru tančíme s Mydy Rabycad, Justice i Norah Jones

1. 12. 2016

V prosincovém Headlineru jsme se rozhodli, že letos do vánoc prostě musíme vtančit. Na titulu se nám rozezpívali Mydy Rabycad, kteří za sebou mají úchvatný rok. Začali ho na talentovém festivalu Eurosonic, projeli Koreu, zahráli na Glastonbury, v Turecku, na Korsice. A my jsme za nimi vyjeli do prestižních berlínských Red Bull Music Studios, kde zrovna chystali materiál na třetí desku. Příběh nejpracovitější mladé kapely pro vás zaznamenal Honza Vedral.
tablet-0-00-00-00

Karel Buriánek se fenoménu taneční hudby, která zaplavila hudební éter, věnuje ještě hlouběji. U příležitosti nové desky Justice dal dohromady příběh vlivného labelu Ed Banger, jehož jméno v širokém spektru EDM garantuje kvalitu. A aby to bylo žánrově vyvážené přidal k tomu i první kapitolu nového seriálu o historii českého industriálu. I tentokrát jsme pro vás stihnuli vyzpovídat řadu zajímavých osobností mezinárodní i domácí hudební scény. „Nejlepší je postavit si svoji vlastní scénu,“ prozradil Jamie T. „Mám víc fotbalových trofejí než hudebních cen,“ doplnil ho s britskou upřímností písničkář Jake Bugg.
42_rozhovor_jake-bugg_1

Vojta Tkáč se zaměřil na pět legendárních historek, které se tradují o Petu Dohertym. Jarda Konáš se ohlédl za úplnými začátky kmotra funku Jamese Browna a Iva Boková sebrala nejlepší hlášky Micka Jaggera. Z druhé titulní strany se usmívá Norah Jones, která chystá svou tuzemskou koncertní premiéru na Colours of Ostrava. K tomu samozřejmě recenze velkých alb Metalliky, Stinga, Robbieho Williamse, The Naked & Famous a řady dalších. A protože jsou vánoce… máme pro vás speciál dvanácti proti vánočních písní. A taky masivní přílohu s tipy na leckdy opravdu netradiční, ale za to originální hudební dárky.
23_anti-koledy_1

Už počtvrté vydání digitálního hudebního časopisu Headliner doplňuje příloha legend české hudební publicistiky. Tentokrát je z velké části věnována Radimu Hladíkovi, který v prosinci oslaví 70. narozeniny. Čeští „dylanologové“ se v článku Vojtěcha Lindaura s provokativním názvem Bobelova cena vrací k ocenění, které americký písničkář letos obdržel, ale k jehož převzetí se příliš nemá.
09-3_bobelova-cena_1

U příležitosti údajně posledního velkého koncertu Pražského výběru se Tři veteráni ohlížejí za tím úplně prvním. Jak to vypadalo v jazzových začátcích legendární kapely? To popisují ve vzpomínkových textech a dokládají unikátními dobovými fotografiemi. A dá se při tančení číst? To už si s prosincovým Headlinerem, který je jako vždy ke stažení zadarmo, musíte ověřit sami.
01_veterani_titulka