headliner_odlesk_91px_short

Zářijový Headliner vychází v nové aplikaci a s přílohou Tři veteráni

8. 9. 2016

Třicáté vydání Headlineru je v mnoha směrech přelomové. Nejzásadnější technickou změnou je přechod na nový redakční systém a aplikaci. Nejzásadnější obsahovou změnou pak nová příloha Tři veteráni, díky níž se na virtuálních stránkách Headlineru budete setkávat se jmény legend tuzemské hudební publicistiky, jako jsou Vojtěch Lindaur, Josef Vlček, Jiří Černý a další.

125_rekonstrukce_zatceni_ip

Z titulní strany Headlineru zpívá Lenny, která vydává po dlouhých odkladech svůj debut Hearts, a podle nás jde o jednu z nejlepších tuzemských desek roku. O slzách ve studiu i složitostech natáčení si s talentovanou zpěvačkou povídala Šárka Hellerová.

iphone-0-00-00-00

Ze zahraniční titulní strany láká svým neproniknutelným pohledem Nick Cave na esej Ondřeje Bezra, jenž z nečekaného úhlu rozebral jeho dílo i životní zvrat, který australskému písničkáři přineslo úmrtí syna. Jako každý měsíc vám přinášíme řadu rozhovorů. Trochu bizarní přídech má povídání Honzy Vedrala s Nickelback. Dozvíte se v něm i to, jak se populární kapela staví a vyrovnává s vlnou nenávistných komentářů, kterou svou tvorbou vyvolává. I co o Nickelback ve skutečnosti řekl nebo neřekl Dave Grohl.

27_nickelback_ip

Vyzpovídali jsme pro vás ale i další hudebníky, třeba Chvrches, Glass Animals, Passengera, Oh Wonder nebo The Brian Johnstown Massacre. V novém Headlineru najdete také dokončení velkého rozhovoru Karla Buriánka s ikonou tuzemské EBM scény Moimirem Papalescu. Přinášíme 43 nejlepších hlášek Bruce Springsteena, 10 divných muzikantských koníčků i klipů, které radíme pustit si jen na vlastní nebezpečí. K tomu všemu samozřejmě aktuální recenze, reportáže z koncertů i fotografické ohlédnutí za festivalovou sezónou.

18_anketa_koller_ip

Tři veteráni pro své první vydání namíchali docela výbušnou směs. Na velký rozhovor Vojtěcha Lindaura s Michalem Prokopem nejen o desce Město Er totiž navazuje takřka detektivní rekonstrukce událostí ohledně rozprášení Jazzové sekce. Unikátní svědectví v něm poskytli klíčoví účastníci tehdejších událostí včetně Karla Srpa a doprovázejí ho dobové fotky. Na stránkách veteránů mimo jiné také znovu ožívají slavné sloupky Viděno sudem Petra „Hraboše“ Hrabalíka a Josef Vlček přispěl prvním dílem seriálu Slavíci, v němž rok po roce rekapituluje události v československé populární hudbě.

113_michal_prokop_ip