O nás

DTP studio OPTIO CZ spolupracuje s řadou zkušených partnerů – DTP operátory, grafiky, fotografy, tiskovou produkcí a dalšími specialisty. Od svého vzniku v roce 2009 se profilujeme jako flexibilní DTP studio se zaměřením na outsourcing do reklamních agentur a velkých společností které potřebují in-house DTP.

Poskytujeme kompletní spektrum předtiskových služeb – grafický návrh, fotografické a skenovací práce, sazba a zlom, úprava obrazových dat, nátisky. Máme zkušenosti s redakčními a publikačními systémy iBrams a Woodwing, hromadným plněním InDesign dokumentů z databází a dalšími technologiemi pro automatizované publikování.

K práci využíváme výkonné stanice Apple MacPro se systémem Mac OS X, samozřejmosti jsou monitory Eizo a tablety Wacom, k tvůrčí práci využíváme produkty společnosti Adobe – Creative Suite Design Premium. Najdete u nás i video střižnu s Final Cutem a Adobe Production Premium a digitální nátisk Epson Stylus Pro 4880 formátu A2 se špičkovým ripem EFI Colorproof XF.

Naším studiem prošli následující klienti: Proximity Prague, Ahold, Česká Pojišťovna, ČEZ, CK Fischer, ČSOB, DHL, Dopravní podnik hlavního města Prahy, E-ON, FOD, Hooters, HP, KB, Penny, Sazka, Sekyra Group, Shell Czech Republic, SIXT, Telefónica O2, T-Mobile, Vodafone a mnoho dalších.

Věříme v budoucnost digitálních technologií a hlavně tabletů. Proto se od ledna 2011 věnujeme digitálnímu publikování pro tablety iPad a Android pomocí nástrojů Adobe Digital Publishing Suite. Považujeme to za DTP nového věku a dáváme do toho celé srdce. Portfolio digitálních publikací vytvořených pomocí těchto nástroju najdete zde. Za zmínku stoji naše speciální aplikace Artbanka a AMoYA s virtuálními prohlídkami galerie a muzea současného umění.