Aplikace

14. 2. 2015

Digitální podoba MM Průmyslové spektrum nyní v péči OPTIO CZ

Společnost MM Publishing vydává již mnoho let řadu odborných publikací zaměřených především na strojírenství. Vlajkovou lodí je měsíčník MM Průmyslové spektrum, který se věnuje širokému spektru témat ze strojírenské oblasti. Již v loňském roce začal vycházet také v tabletové podobě na platformě Adobe DPS. Digitální podoba vychází 6 ročně jako výběr nejzajímavějších témat z časopisu a je zdarma dostupná pro zařízení s iOS, Androidem a nově i Windows 8.1.

tit_v

Více
12. 5. 2014

Digitální katalog Pražské jaro 2014

Představovat mezinárodní hudební festival Pražské jaro je snad zbytečné. Letos se odehrává již 69. ročník této unikátní mezinárodní hudební přehlídky. Poprvé se konala v roce 1946, rok po konci 2. světové války a rovněž při příležitosti 50. výročí založení České filharmonie.

photo 1-7

Více
18. 3. 2014

Nový digitální hudební časopis Headliner úspěšně vstoupil na trh

Vydavatelství OPTIO CZ ve čtvrtek 6. března uvedlo na český a slovenský trh první vydání nového, zdarma dostupného digitálního hudebního měsíčníků Headliner pro tablety a chytré telefony. K uživatelům mobilních zařízení se dostává první opravdu hudební časopis, který své čtenáře provádí hudebním světem nejen textem a obrazem, ale také celou řadou hudebních ukázek (první číslo obsahuje půl hodiny muziky) a klipů.

Headliner zaznamenal za prvních sedm dnů na trhu více než 3000 stažení publikace, což vydavatel v kontextu českého trhu považuje za úspěšný start projektu. „Výsledky jsme příjemně překvapeni a děkujeme všem čtenářům, muzikantům i kapelám za slova podpory a chvály. Těchto výsledků jsme dosáhli jen díky působení na sociálních sítích. Reklamní kampaň na internetu, v outdooru a na Radiu Expres jsme nastartovali až týden po vydání,“ uvedl vydavatel Dany Stejskal ze společnosti OPTIO CZ.

01_titulka

Více
31. 10. 2013

Ruský interaktivní katalog BMW Art Cars pro iPad

Populární výrobce luxusních a sportovních vozů BMW se již skoro 30 let věnuje projektu BMW Art Cars, ve kterém se sériová i sportovní auta mění v malířské plátno. Projekt BMW Art Cars započal v roce 1975, kdy francouzský závodník Hervé Poulain požádal svého amerického přítele umělce Alexandra Caldera o vytvoření provního auta. Jednalo se BMW 3.0 CSL se kterým následně sám Poulain vydal na vytrvalostní závod Le Mans.

obrázek 1-3

Více
26. 4. 2013

OPTIO CZ uvádí interaktivní kuchařku pro iPad „Hubněte s chutí“

Tablety iPad se již dostaly do stovek tisíc domácností v ČR a našly si svou cestu i do českých kuchyní jako pomocník při vaření. Nejnovější interaktivní kuchařka v sobě kombinuje touhu po skvělém jídle z dobrých surovin s potřebou se stravovat zdravě a vyhovět štíhlé linii.

IMG_0105

Více
25. 3. 2013

Digitální verze PALLADIUM Magazine je venku

A je to venku! Tento jarní, ale stále mrazivý víkend jsme dostali k čtenářům nový digitální magazín nákupního centra Palladium. Počíst (a prohlížet) si může skoro každý – uživatelé tabletů iPad a s OS Android a také majitelé iPhone 3GS, 4 a novějších.

Více
4. 10. 2012

Třetí vydání Srdcařů je venku, nyní jako součást Kiosku v iPadu

Se začátkem podzimu tu máme také třetí vydání cestovatelského magazínu Srdcaři. Kromě celé řady nových článků je největší novinkou změna formátu vydávání – ze samostatných aplikací s obsahem se nyní stává aplikace pro Kiosek (Newsstand) v rámci iPadu, do které se následně stahují jednotlivá vydání. Jelikož nová aplikace nahrazuje první Srdcaře (a druhé dnešním dnem stahujeme z App Store), tak si čtenář samozřejmě může stáhnout nejen nejnovější třetí vydání, ale také obě předchozí. Všechna vydání jsou samozřejmě zdarma.

Více
27. 8. 2012

Typografický magazín TYPO zdarma na App Store

Známý typografický magazin TYPO vydal první ukázkové číslo, které zahrnuje průřez článků z TYPO z posledních let. Číslo bylo připravené v angličtině a vydané jako single-issue, kdy se veškerý obsah stahuje přímo z App Store.

Více
17. 7. 2012

Druzí Srdcaři jsou venku!

Právě vyšlo druhé číslo čtvrtletníku Srdcaři pod názvem Srdcaři 2, které již nyní můžete zdarma stahovat do svých iPadů z App Store. A stejně jako první číslo je i druhé vydání nabušené obsahem doslova a do písmene z celého světa.

Více
20. 4. 2012

Srdcaři – světem na hlavě, po hlavě, bezhlavě… ale vždycky srdcem

Motto cestovatelské partičky Srdcaři je platné i v případě prvního vydání tohoto časopisu. Když mi před pár měsíci zazvonil v autě telefon a na druhém konci se ozvalo „chceme zkusit vydávat časopis o našem cestování a máme spoustu exkluzivního obsahu“ nenapadlo mě co všechno nás v následujích měsících čeká.

Více